Stable (latest release) - en to de translation catalogue (16 entries)

en: Note: If you've changed the dimensions of your thumbnails, existing thumbnail images will not be deleted.
de: Hinweis: Bei Änderung der Dimensionen werden alte Bilder nicht gelöscht.

en: Rebuild All Thumbnails
de: Alle Miniaturbilder neu erzeugen

en: Last image
de: Letztes Bild

note: Description of the plugin/theme
en: Rebuild all thumbnails
de: Miniaturbilder neu erstellen

en: If you find this plugin useful, I'd be happy to read your comments on the %splugin homepage%s. If you experience any problems, feel free to leave a comment too.
de: Wenn du dieses Plugin hilfreich findest, würde ich mich über ein Kommentar auf der %sPlugin Website%s freuen. Wenn du Probleme mit dem Plugin hast, kommentiere gerne auch.

en: Rebuild all Thumbnails
de: Alle Miniaturbilder neu erstellen

en: Rebuild Thumbnails
de: Miniaturbilder neu erstellen

en: Reading attachments...
de: Anhänge lesen...

en: No attachments found.
de: Keine Anhänge gefunden.

en: Done.
de: Fertig.

en: "Rebuilding " + %s + " of " + %s + " (" + %s + ")..."
de: "Erzeuge " + %s + " von " + %s + " (" + %s + ") neu..."

en: Error
de: Fehler

en: Select which thumbnails you want to rebuild
de: Neu zu erstellende Miniaturbilder auswählen

en: Toggle all
de: Auswahl umkehren

en: cropped
de: beschneiden

en: Only rebuild featured images
de: Nur Artikelbilder neu erstellen
